За даними ресурсу, середні зарплати за кордоном майже вдвічі більше тих, які пропонуються на аналогічних посадах в Україні. Саме тому українці вирішують працювати в іншій країні. Найпопулярніші напрямки – Польща і Чехія, Німеччина, Латвія і Литва.
Однак значна частина всіх, хто влаштовується на роботу за кордоном, працює нелегально. Наприклад зарплата далекобійників в Європі складе до 75 тисяч гривень. В Україні представники цієї професії можуть отримати до 30 тисяч гривень. Вантажники ж, які отримують на батьківщині не більше 15 тисяч гривень, в Європі можуть заробляти вдвічі більше. Європейські роботодавці активно шукають в Україні різноробочих, пакувальників, вантажників, водіїв і далекобійників. Крім високих зарплат, європейські компанії забезпечують працівників спецодягом, харчуванням і житлом.
Таким чином, українцям стає дуже вигідно працювати за межами своєї батьківщини. Також в Європі враховується досвід і кваліфікація. Фахівцям і майстрам своєї справи пропонують велику заробітну плату і кращі умови праці.
Цікаво, що Україна знаходиться на першому місці в Європі за переказами мігрантів. За оцінками НБУ, емігранти переказали в Україну 12 млрд доларів, за оцінками організації KNOMAD, – 14 млрд доларів. Варто відзначити, що ці кошти складають до 10% ВВП нашої країни.
Нагадаємо, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, як зміняться зарплати українців до кінця поточного року. За його словами, в березні 2021 року середня зарплата по країні виросла майже на 10% в порівнянні з березнем 2020 року. Це на 2,2 тисячі гривень більше, ніж в минулому році.