У поточному році ці негативні тенденції тільки посилилися.
За оцінкою Рахункової палати, через низьку якість макроекономічного прогнозу бюджет втратив 43 млрд грн.
Пацкан також зазначив, що проблемою є велика кількість змін в закон про державний бюджет, рішень про перерозподіл бюджетних призначень між окремими бюджетними програмами, змін в розпису загального фонду державного бюджету, що свідчить про неналежну якість планування.
Поганою традицією стала мобілізація додаткових надходжень в кінці року. Це збільшує ризики невиконання бюджету в 2020 році.
«В останні п’ять днів грудня на рахунки загального фонду державного бюджету зараховано 60 млрд грн, або 54% місячного обсягу. В результаті в грудні проведено видатків в 2,1 рази більше, ніж в середньому щомісяця протягом січня – листопада», – підкреслив Валерій Пацкан.
Ще однією проблемою він назвав невиконання з року в рік плану надходжень одних і тих же податків і зборів.
Невиконання планових показників цих надходжень свідчить як про недоліки їх планування, так і про недостатні дії уряду щодо забезпечення запланованих обсягів, зокрема, за рахунок скорочення контрабанди, зменшення тіньового ринку тютюнових виробів.
Нагадаємо, в першому кварталі цього року, за підрахунками Рахункової палати, бюджет не отримав 45 млрд грн запланованих надходжень.