«Суми не включають фінансову допомогу, яка прямо спрямовується на закупівлю озброєння та іншого військового обладнання», – пояснив голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук.
З отриманої суми лише $126 млн дісталося нам як безповоротна допомога. Інші гроші отримані на кредитній основі. Зокрема, МВФ надав Україні $1,4 млрд за програмою екстреної підтримки Rapid Financing Instrument. Крім того, надійшли також кредити від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Світового Банку (СБ) та Європейського Союзу (ЄС).
У квітні, каже експерт, нам можуть дати ще більше, удвічі більше. Вже є підтвердження на суму $3,144 млрд. Ці гроші ми отримаємо наступного місяця. Крім того, у віддаленішій перспективі маячать ще кілька кредитів на суму понад $5,5 млрд.
До речі, на початку березня глава Рахункової палати Валерій Пацкан написав, що ініціює списання $57 млрд зовнішнього боргу з України через надзвичайні обставини, в яких опинилася наша країна. Однак згодом він не наполягав на своїй ініціативі.
Нагадаємо, що за повідомленням Associated Press, російсько-українська війна, що триває, може викликати голод на територіях країн «третього світу».