Maanimo проаналізував ситуацію на ринку дорогоцінних металів в серпні, а також дізнався, що про це думають експерти.
Золото
На самому початку цього місяця, 6 серпня, ціни на золото перевищили восьмирічний максимум на тлі нульових процентних ставок, трильйонів надрукованих грошей і слабкого долара, але в кінці місяця на тлі стабілізації світової економіки показали нейтральну динаміку. У грошовому вираженні збільшення ціни виявилося найбільшим за всю історію спостережень.
Ціна золота 28 серпня на нью-йоркській біржі COMEX станом на 12:00 становить $1964,70 за унцію. Щодо аналогічного періоду минулого місяця ціна золота виросла на $26,77 (+1,38%). 29 липня флагман серед дорогоцінних металів торгувався по $1937,93 за унцію.
На вартість золота зараз сильно впливають величезні фінансові та монетарні стимули, до яких вдаються політики всіх країн, для зміцнення економіки в максимально швидкі терміни, після коронакрізіса.
Також причиною зростання золота стали прийняття пакет фінансової допомоги Конгресом США; успіхи в боротьбі з вірусом і події на американо-китайських торгових фронтах.
Проте котирування золота можуть досягти історичного максимуму лише в разі, якщо ситуація вийде з-під контролю, і очікувана коротка, але нетривала, рецесія світової економіки переросте в більш тривалу депресію.
Серебро
Срібло також болісно реагує на поточну кон’юнктуру на фондовому ринку і боротьбу з вірусом. Але в цьому випадку все не так просто. У пік підвищення вартості (7 серпня) за одну унцію срібла на біржі COMEX просили $29,73.
В цілому динаміка по сріблу рухається до подальшого підвищення вартості, незважаючи на великі вкладення інвесторів в більш безпечні інструменти, як золото і держоблігації найбільших країн з більш-менш стійкою економікою, раніше.
Станом на 28 серпня в 10:00 за київським часом за унцію срібла на біржі COMEX просять $27,63.
Платина
Незважаючи на інші дорогоцінні метали, платина з початку місяця переживав справжні гойдалки з тенденцією зниження вартості.
Якщо 28 липня на біржі NYMEX за станом на 12:00 за унцію платини просили $954,24, то сьогодні – $939,35.
Паладій
Вартість паладію 28 серпня о 10:00 становить $2180,50 за унцію. По відношенню до минулого місяця ціна показала найбільше падіння з усіх дорогоцінних металів, на $171,6 (-7,30%). В кінці липня унція паладію торгувалася за $2352,10.
Іван Компан, викладач Единбурзької бізнес-школи, засновник First Kyiv Investment Club:
Після стрімкого зростання минулих місяців ринок дорогоцінних металів поступово стабілізувався, трохи відкотившись назад з максимальних значень, досягнутих в липні.
📊 Відсутність нового пакета фінансової допомоги, стабілізація долара, бажання інвесторів забрати частину прибутку – точно не кращі стимули для подальшого зростання, що, власне, і призвело до певної корекції цін.
У вересні, що славиться волатильністю фінансових ринків, ситуація може змінитися. Головними факторами, в короткостроковій перспективі, як і раніше залишаються: прийняття пакет фінансової допомоги Конгресом США; успіхи в боротьбі з вірусом і події на американо-китайських торгових фронтах.
У довгостроковій же перспективі, нічого, на мій погляд, не змінюється – попит на дорогоцінні метали продовжить рости.
Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:
Ціни на золото за підсумками місяця особливо не змінилися в ціні. За підсумками місяця золото просіло на 30 доларів до 1950 доларів за унцію. Ціни на семеро додали в ціні на більш ніж 12% за підсумками місяця або плюс 3 долари за унцію. Підсумкова вартість на кінець серпня склала 27,35 доларів за унцію. Ціни на платину не змінилися в ціні і складають 930 доларів за унцію.
Дорогоцінні метали (золото і платина) в цьому місяці на тлі стабілізації світової економіки показали нейтральну динаміку. Попит інвесторів на захисні активи яким і є дорогоцінні метали знизився. За рахунок чого зростання сповільнилося.
📊 Ціни на срібло виросли за рахунок відновлення попиту на промислові метали. Зростання ділової активності в Китаї штовхає ціни верх, за рахунок чого срібло виросло на 12%.
Промислові метали сповільнять своє зростання у зв’язку з цим ціни на срібло будуть зберігати свою динаміку. Ціни на золото також будуть перебувати в нейтральному діапазоні.