Програма розрахована на 18 місяців. Її загальний обсяг – 5 млрд доларів, а ключове завдання – підтримка макроекономічної і фінансової стабільності, в тому числі, фіскальної і монетарної політики, фінансового і енергетичного секторів, боротьби з корупцією.
Наявність програми МВФ відкриє можливості для отримання фінансової підтримки від ряду міжнародних партнерів, зокрема, від Світового банку і Європейського Союзу.
Після завершення внутрішніх процедур МВФ, пов’язаних зі схваленням програми, тексти Листа про наміри і Меморандуму про економічну та фінансову політику будуть опубліковані на офіційних сайтах МВФ, Міністерства фінансів і НБУ.
Як зазначає представник МВФ в Україні Владислав Рашкован, в цілому за станом на вечір минулої п’ятниці, 5 червня, за час карантину Рада директорів МВФ підтримала 67 запитів на екстрене фінансування на загальну суму 23,6 млрд доларів.
При цьому для кількох країн (Бенін, Того, Гондурас, Грузія, Вірменія) Фонд незначно збільшив суму кредитів за раніше затвердженими програмами, для 9 найбідніших країн МВФ продовжив дію існуючих програм, а для 27 найбідніших країн – відклав оплату боргів на 6 місяців на загальну суму 0,2 млрд доларів.