За словами експертів ОПЕК, погіршення прогнозу на 2020 рік, в першу чергу, обумовлено зниженням ділової активності в країнах, що не входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). До того ж, зазначають аналітики, видобуток «чорного золота» у всьому світі зростає швидше, ніж попит, і рівень заповнення сховищ у другому півріччі може залишатися досить високим.
У подібних умовах виробникам ОПЕК і учасникам угоди ОПЕК+ тільки й залишається, що продовжувати скорочення видобутку сировини, додають експерти.
Так, згідно з серпневим прогнозом Організації, в 2020 році очікується падіння світового попиту на нафту на 9,1 млн б/д, до 90,6 млн б/д.
При цьому наступного року стратеги ОПЕК розраховують на зростання попиту – на 7 млн б/д. Звичайно ж, за умови, що вдасться уникнути нових локдаунів.
У той же час, очікування ОПЕК щодо видобутку сировини в країнах поза Організацією поліпшені: згідно з новим прогнозом, замість озвучених в липні 3,26 млн б/д, в 2020 році очікується падіння «всього» на 3,03 млн б/д.
В цілому ж, аналітики ОПЕК не очікують, що в 2021 році світовий попит повернеться на докризовий рівень: за період карантину стан ринку занадто змінився. При цьому скорочення економічної активності в усьому світі, на їхню думку, складе 4%, в той час як в попередньому прогнозі очікувалося 3,7%-е зниження.
Нагадаємо, в березні експерти Goldman Sachs назвали будь-які спроби порятунку нафтового ринку безнадійними.