Раніше великі обсяги переказів від трудових мігрантів пом’якшували наслідки криз для країн – донорів робочої сили.
Хоча інші фінансові потоки нестабільні, перекази є досить стійкими, оскільки ті, хто виїхав на заробітки, намагаються підтримати своїх близьких в складні часи.
Тим не менше, наслідками ослаблення економік країн – реципієнтів при кризах є падіння зарплат, скорочення персоналу і погіршення умов праці. Тому обсяг переказів теж знижується.
Так, під час глобальної фінансової кризи 2009 року обсяги грошових переказів в усьому світі скоротилися на 6%, а в Україні – на 12%.
Поточна глобальна рецесія особливо негативно впливає на перекази, тому що країни змушені закривати кордони. Багато з заробітчан повернулися додому, і багато хто не зможе поїхати на заробітки.
На підставі інформації з відкритих джерел, від Прикордонної служби, оцінок експертів НБУ оцінює загальну кількість трудових мігрантів, що повернулися в Україну під час карантину, на рівні близько 10%.
Крім того, обмеження на виїзд стане додатковим фактором зниження переказів у другому кварталі, оскільки сезонні працівники залишаться вдома (ще близько 10%).
В цілому, в 2020 році вплив зменшення кількості мігрантів на грошові перекази оцінили в 600 млн доларів, а втрати від зменшення зарплат мігрантів оцінені в 800 млн доларів.
Нагадаємо, Світовий банк також знизив прогноз обсягу грошових переказів на 20%.