Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Милованов назвав експорт товарів до Китаю основним каналом впливу епідемії на українську економіку.
Україна експортує в КНР залізну руду і концентрати, кукурудзу і масло.
Міністр розраховує, що обсяг експорту кукурудзи та олії може навіть збільшитися, але на руду попит в Китаї може впасти. В цьому випадку українські металовиробники можуть скористатися моментом і реалізувати імпортозаміщення, замінивши китайські товари українськими.
Що стосується імпорту, то, за словами міністра, питома вага імпортних товарів з Китаю в 2019 році склала 15% від усього обсягу імпорту. В основному, Україна імпортує китайські діоди, транзистори, телефони і запчастини до них, та іншу електроніку, і їх можна замінити товарами з інших азіатських чи європейських країн.
Виходячи з цього, Милованов стверджує, що істотних проблем для українських ланцюжків доданої вартості не має виникнути, а якщо імпорт і подорожчає, то це буде корисним для економіки.
Однак Мінекономіки підготувалося до того, щоб реагувати на можливі проблеми, здійснюючи політику підтримки, а також координуватиме дії з Державною податковою службою та НБУ, якщо коронавірус все ж вплине на економічну ситуацію в країні.
При цьому в міністерстві будуть орієнтуватися на китайський сценарій підтримки економіки, при якому необхідно залучити Нацбанк до вирішення завдання.
Нагадаємо, що Народний банк Китаю знизив ряд кредитних ставок і влив у фінансові ринки додатковий обсяг ліквідності, а також почав дезінфікувати готівку.