Як повідомляється в інтерв’ю для MC Today, коли фінустанова проводить платіж в криптовалюті на суму понад 30 тис. грн в еквіваленті, вона має перевірити операцію і зібрати дані про клієнта.
Клієнт, в свою чергу, зобов’язаний відзвітувати про походження своїх активів і про цілі транзакції. Достатньо лише один раз прояснити ці нюанси, і якщо не будуть виникати підозри в незаконності операцій, то клієнта залишать в спокої.
Якщо операцію оцінять як підозрілу, то про неї необхідно повідомити в Державну службу фінансового моніторингу. У разі, якщо розслідування встановить незаконне джерело криптоактівів, служба може заблокувати гаманець або вилучити активи, однак саму операцію зупинити все ж неможливо.
Маркарова також зазначила, що при Комітеті цифрової трансформації Верховної Ради створено міжвідомчу робочу групу, яка протягом чотирьох місяців зобов’язана розробити закон про регулювання обороту віртуальних активів в Україні. Відзначимо, що в листопаді в Раді вже реєстрували законопроект на цю тему.
Що стосується грального бізнесу, суб’єкти первинного фінмоніторингу в цій сфері повинні перевіряти клієнта, коли приймають ставки або віддають виграні гроші. Перевірка необхідна також для сум, що перевищують 30 тис. грн.
Нагадаємо, що Верховна Рада 16 січня прийняла закон про легалізацію грального бізнесу в Україні, проте поки тільки в першому читанні.