Новини Maanimo

Хто і за що повертає мені гроші: все, що ви хотіли знати про кешбек

Хочу більше купувати, але це дуже затратно. Є спосіб заощадити, не втрачаючи в якості товарів?

Найпростіший, але при цьому сучасний і ефективний спосіб економити на покупках – завести кредитну картку з кешбеком. Ви оплачуєте товари і послуги карткою банку, а вам на рахунок повертається частина витрачених коштів, якийсь певний відсоток. За рахунок цього на щоденних витратах можна заощадити не дуже велику, але приємну суму. Найчастіше це 500-1000 гривень на місяць.

І відразу уточнимо: кешбек – це не знижка, яку ви відразу бачите на ціннику і оплачуєте вже знижену вартість. Він повертається на карту через якийсь час після того, як ви повністю оплатили покупку.

Це дійсно реальні гроші?

Існує кілька видів кешбеку. Це можуть бути реальні гроші на банківський рахунок, а може бути, що суму повернення переводять в бонуси і нараховують вам їх на окремий бонусний рахунок. Різниця в тому, що гроші можна витратити на що завгодно, а бонусами ви зможете розплатитися за товари тільки в зазначених магазинах або мережах. Звичайно, найчастіше клієнти віддають перевагу «живим» грошам. А те, скільки відсотків кешбеку нараховувати, вирішує магазин або сервіс, що надає таку послугу.

Якщо кешбек є тільки на кредитки, значить, потрібно розплачуватися кредитними коштами?

Не обов’язково. Кешбек можуть нараховувати і за оплату власними коштами, і кредитними. Це залежить від особливостей картки конкретного банку. Можуть бути різні підходи в цьому плані. Найбільш поширений варіант, коли ви можете витрачати свої гроші і торкнутися кредитного ліміту, в будь-якому випадку отримавши кешбек.

Як швидко я можу отримати назад кошти?

Правила виплати кешбеку теж відрізняються у кожного банку. Але зазвичай це відбувається або в кінці поточного місяця, або на початку наступного. При цьому ви отримаєте всю накопичену суму (або бонусний еквівалент). Однак деякі банки дозволяють виводити кешбек в будь-який момент після досягнення встановленого мінімуму, наприклад, 50 гривень.

І за рахунок яких коштів його нараховують? Хто оплачує цей «банкет»?

Кешбек нараховують за рахунок комісії за покупку, яку зробив клієнт. Зазвичай це відбувається так: один з партнерів приваблює клієнтів, а інший віддає їм частину своєї комісії в якості винагороди. Іноді кошти на виплату кешбеку закладені в маркетинговому бюджеті компанії.

Оскільки кешбек є досить привабливою пропозицією, то таким чином часто залучають клієнтів ті ж магазини побутової техніки або одягу і аксесуарів. Це стосується і інтернет-магазинів. І, звичайно, банки стали активно використовувати функцію кешбеку, повертаючи частину витрачених коштів клієнтам, які оплатили покупки карткою конкретного банку.

А може бути так, що кешбек за покупку раптом не нарахували?

Так, таке рідко буває. Швидше за все, проблема в тому, що в магазині банк-власник POS-терміналу встановив на ньому неправильний МСС-код. Це чотиризначний код, що класифікує вид діяльності продавця при операціях з банківськими картками. Буває, що коди схожі, тому співробітник банку, налаштовуючи термінал, міг випадково прописати в ньому код, який не входить до переліку категорій для виплати кешбеку.

Тобто ви могли купити кросівки в спортивному магазині, розраховуючи на хороший кешбек в цій категорії, а термінал класифікували як салон краси, де у вас немає кешбеку. Але тут же важливо розуміти, що, якщо ви купите кросівки у великому супермаркеті, де є все, це теж не означає, що ви отримаєте підвищений кешбек.

Підвищений кешбек, категорії … Можна докладніше?

Банк може нараховувати кешбек на всі покупки, а може тільки за витрати в певних категоріях, від цього залежить і відсоток. Найпопулярнішими категоріями є супермаркети, мережі АЗС, аптеки, кафе і ресторани. За більш рідкісні категорії можуть нараховувати більше відсотків кешбеку.

Одні банки повертають мінімальні 1-2%, але нараховують їх при розрахунках у всіх торгових точках без категорій. Інші готові платити іноді до 20% кешбеку, але тільки за покупки в певних категоріях, перелік яких може бути постійний або змінюватися щомісяця. А є банки, які комбінують обидва варіанти – підвищений відсоток за встановлені категорії плюс знижений кешбек (до 1%) за всі інші покупки.

О, останній варіант – це цікавіше. У кого є такий?

Наприклад, такий варіант пропонує sportbank. Зовсім недавно він випустив оновлений кешбек з індивідуальними пропозиціями і категоріями на вибір за бажанням клієнта. У новий функціонал можна вибрати категорії, в рамках яких ви хочете отримувати кешбек до 20%, будь то покупка йогурту в магазині, заправка авто або оплата підписки на Netflix. Як завжди, залишається кешбек 10% в категорії «Спорт» за рахунок власних і кредитних коштів, а також підвищений кешбек при розрахунку особистими грошима. Плюс є спеціальні умови і кешбек-пропозиції від партнерів банку.

І головне, кешбек виплачують «живими» грошима. А самостійно виводити кошти можна в будь-який зручний час при досягненні мінімуму в 100 грн.

Які умови потрібно виконати для повернення коштів на карту?

Вам потрібно активувати оновлений кешбек, що дуже просто: по-перше, переконайтеся, що ви використовуєте останню версію програми sportbank; а по-друге, першого числа кожного місяця в додатку вибирайте мінімум 3 категорії кешбеку, а четверта «Спорт» активується разом з ними автоматично.

Клієнт отримує кешбек, розраховуючись карткою в магазинах, які мають коректний MCC-код і відносяться до певної категорії (спорттовари або послуги, одяг, авто, продукти і багато іншого). І якщо ви хочете отримувати щомісяця приємний грошовий бонус, але у вас ще немає картки sportbank – можете безкоштовно оформити її за посиланням.