Черговість задоволення вимог визначена статтею 52 закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». ФГВФО залучає для цього кошти, продаючи активи банків-банкрутів.
Наприклад, в четверту чергу реєстру кредиторів включені вимоги фізичних осіб та ФОП, які не є пов’язаними особами банку. Їх вклади перевищують гарантовану суму 200 тисяч грн. Що стосується юросіб, то їхні кошти відшкодовуються в сьому чергу. Вимоги кожної наступної черги задовольняються після повного задоволення вимог попередньої черги.
В цьому році вже повністю погашені вимоги кредиторів четвертої черги ВТБ Банку, йде підготовка до початку задоволення вимог кредиторів шостої і сьомої черг. Вимоги кредиторів четвертої черги Діамантбанку задоволені на 87%.
Повністю задоволені вимоги кредиторів сьомої черги банку «Юнісон», який був недавно остаточно ліквідований.
Кредитори 7-ї черги Укрбізнесбанку отримали 39% необхідних коштів, 7-ї черги Кредитпромбанку – 7%, 7-ї черги НК Банку – 54%.
Таким чином, в цілому з січня кредитори банків четвертої черги отримали 472 млн грн, сьомої черги – 153 млн грн.
Якщо кошти повернулися на рахунок неплатоспроможного банку в зв’язку зі зміною реквізитів кредитора, Фонд перераховує такі кошти на депозит нотаріусу, який зобов’язаний зберігати їх на своїх рахунках до того моменту, як власник звернеться за ними, але не довше трьох років. У 2019 і в січні-травні 2020 року нотаріусам кредиторів спрямували 76 млн грн.