Оскільки уряд спростив умови реєстрації в службі зайнятості та порядок видачі допомоги з безробіття під час карантину, в центри зайнятості українці звертаються частіше.
З початку дії карантину, тобто з 12 березня, офіційно безробітними стали майже 156 тисяч осіб.
При цьому кількість вакансій зменшилася до 53 тисяч, що майже на 60% менше, ніж було в травні минулого року.
На Урядовому порталі нагадали, що можна віддалено подати заяву на отримання статусу безробітного та оформити допомогу. Наприклад, така опція передбачена в застосунку «Дія».
Мінімальний розмір допомоги тимчасово збільшили з 650 до 1000 грн, і призначають виплати з першого дня отримання статусу. Це стосується навіть тих, хто звільнявся за власним бажанням.
Роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього бізнесу, які зупинили або скоротили свою діяльність під час карантину, можуть отримати допомогу по частковому безробіттю для покриття витрат на зарплату робітникам.
В період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи.
Зараз є попит на працівників у сфері сільського і лісового господарства (трактористів, агрономів, робітників з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва), торгівлі і послуг (продавець, касир, кухар, прибиральник, робітник з благоустрою), логістики (кур’єр, водій, вантажник, підсобний робочий, укладальник-пакувальник, завідувач складом), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (медсестра, соцпрацівник), а також в сфері забезпечення правопорядку (охоронець, сторож).
Є також вакансії для професіоналів і фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, фахівців, обліковців, лікарів, а також для кваліфікованих робітників – електрогазозварників, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників, електромонтерів.