Представники інших держав сподіваються на процедуру медіації, яку в даний час український уряд здійснює спільно з Секретаріатом Енергетичного співтовариства.
“Ми розуміємо, що проект меморандуму був підготовлений в процесі медіації. При необхідної доброї волі з обох сторін цей меморандум може бути доопрацьований, забезпечуючи можливу основу для врегулювання”, – повідомляють вони.
Посли усвідомлюють, що електроенергетичний сектор України зараз стоїть перед серйозними викликами, але закликають не вносити в закони і правила ринку незворотні зміни, які не дозволять інвесторам гарантовано повернути свої інвестиції, і не розмінюватися на рішення, які принесуть короткострокову вигоду, але погіршать інвестклімат.
У тексті листа вказано, що в даний час іноземні компанії вклали вже більше 2 млрд доларів у розвиток сектора відновлюваної енергетики України.
Інші держави забезпечили ряд українських проектів держгарантіями експортного кредиту. Одностороннє скасування правових гарантій з боку України може привести до того, що в майбутньому країни не будуть настільки ж охоче співпрацювати.
Раніше, у вівторок, в. о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець повідомила, що проект меморандуму буде доопрацьовано протягом тижня.
Нагадаємо, що за весь 2019 рік інвестори вклали в 4500 МВт потужностей відновлюваної енергетики в Україні близько 3,7 млрд євро.