Згідно з опитуванням членів асоціації, 40% витратили на адаптацію до блекаутів до $50 тис., ще 22% повідомляють про витрати в діапазоні $50-$100 тис., 24% – про витрати $100-$200 тис. Водночас приблизно 14% бізнесу витратили вже понад $200 тис. на автономне електроживлення.
«Тобто, щоб залишатися на зв’язку і продовжувати функціонування, бізнес вже почав фактично платити в рази більше за електроенергію. Тому про чергове збільшення тарифів навряд чи зараз треба говорити», – сказала заступниця директора з представництва інтересів компаній-членів ЕВА Світлана Михайловська.
Наразі важливими є короткостроковий та довгостроковий плани врегулювання. Перший передбачає отримання енергетичної допомоги від партнерів для відновлення та функціонування енергосистеми.
При цьому довгостроковий план – це децентралізація енергетичної системи та будівництво сучасної «зеленої» енергетики.
За даними ЕВА, обленерго вже звертаються до підприємств відновлюваної енергії (ВДЕ) із проханням відновити роботу для зменшення дефіциту генерації у регіонах. Крім того, в Україні зараз не добудовано приблизно 300-500 МВт вітротурбін. Така потужність може забезпечити світлом сотні тисяч українців.