Як випливає з результатів дослідження, в травні збираються повернутися в офіси 35% компаній, а в червні – 34%.
Вже відновили роботу або зовсім не зупиняли її 16% представників бізнесу. Ще 15% поки не знають, коли знову відкриють офіси.
Впровадити гнучкий або позмінний графік роботи планують 42% керівників, а 13% порекомендують співробітникам продовжувати роботу з дому.
Поетапно випускати співробітників з карантину будуть 20% компаній, спочатку запускаючи в офіси чверть працівників, потім половину.
Більшості (63%) вдалося не знизити зарплати. При цьому 23% учасників опитування відзначили скорочення зарплат, а 7% – навіть збільшення. Ще 3% компаній відправили деякі категорії працівників у неоплачувану відпустку.
Крім того, 82% повністю зберегли персонал, 8% знаходяться в пошуку нових співробітників, а 11% скоротили штат.
При цьому 36% керівників підприємств вказали на зниження доходів на 20%, ще 28% – на 20-50%, і 18% – на 50-75%. Тільки 11% опитаних повідомили, що ніяких змін не відбулося, а 3% змогли збільшити дохід до 20%.
Щоб досягти докарантинного рівня розвитку, на думку 20% підприємців, потрібно півроку, для 39% – близько року. Ще 17% знадобиться 2 роки, а 7% – більше 2-х років. Тільки 4% респондентів зберегли темпи розвитку.
Підприємці очікують від держави зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, виплат лікарняних з 1 дня хвороби, а також скасування штрафів за порушення податкового законодавства до кінця року.
Нагадаємо, Кабінет міністрів вирішив, що потрібно виділити з фонду боротьби з COVID-19 для Фонду соціального страхування фіндопомогу в розмірі 2,27 млрд грн.