Протягом опалювального сезону-2021-2022 вартість «блакитного палива» на європейському ринку залишатиметься дуже високою: значного падіння цін у найближчій перспективі не очікується, заявив у коментарі РБК-Україна директор аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитро Чурін.
За словами експерта, найближчими місяцями ринок газу реагуватиме як на погодні, так і на геополітичні фактори. Так, зазначає Дмитро Чурін, за умови теплої зими «залишки запасів у сховищах, що переходять з сезону в сезон» будуть більш високими. Плюс увага учасників ринку сконцентрована на «Північному потоці-2» та ситуації навколо небажання РФ збільшувати транзит українською ГТС.
Олександр Мартиненко з ICU, у свою чергу, прогнозує спад напруження на європейському ринку газу та зниження цін на пальне лише після закінчення зимового опалювального сезону.
Проте, додає аналітик, Європа, як і раніше, стикатиметься з такими проблемами, як низькі запаси у сховищах та конкуренція за обсяги морських поставок ЗПГ з азійськими покупцями.
У Сoncorde Capital зазначають, що «за ф’ючерсами на природний газ у Європі зараз видно два періоди»: дуже високі ціни до березня (на рівні $1100 за тисячу кубометрів) і просто високі ціни з квітня (близько $550-650 за тисячу кубів).
За словами аналітика компанії Дмитра Хорошуна, ринки ф’ючерсів дуже мінливі і схильні до впливу подій, що відбуваються в моменті.
«Тобто якщо спотова ціна сильно впаде, то буде сильно переоцінені і віддалені періоди», – зазначає фахівець.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що, згідно з даними Мінекономіки, ціна імпортного газу для України за місяць зросла на 6,5%.