На думку Гліба Вишлінського, який очолює Центр економічної стратегії, в умовах локдауну падіння цін на товари в Україні може бути спровоковане скороченням попиту, як це вже сталося під час посилення обмежень навесні 2020-го. Що ж стосується цін на продукти, то карантин на них суттєво не вплине, вважає аналітик.
За словами експерта, зміна цін сьогодні відбувається під впливом девальвації – і навіть не стільки гривні до долара, скільки долара до євро, адже левову частку товарів ми імпортуємо з єврозони. Також на вартість товарів може вплинути слабкий урожай 2020 року, додає Вишлінський.
Юрій Шоломицький з KSE, в свою чергу, прогнозує зростання цін на продукти за підсумками року на 4%. Він також вважає, що карантин на вартість продовольства в Україні суттєвого впливу не матиме.
За словами аналітика, ціни в Україні в цілому ростуть рівномірно – більш помітне подорожчання тієї ж соняшникової олії пов’язане з врожаєм.
У той же час, Алекс Ліссітса, який очолює асоціацію «Український клуб аграрного бізнесу», не виключає падіння вартості продуктів з малим терміном зберігання через зниження попиту на тлі закриття продуктових ринків і ресторанів. Це, за словами аналітика, вдарить і по аграріям.
Але, за його словами, відчутних стрибків у бік збільшення цін на продукти вітчизняного виробництва очікувати не слід.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що, за даними Держстату, зростання споживчих цін в Україні в жовтні прискорилося до 1% з 0,5% у вересні після зниження на 0,2% в серпні і на 0,6% – в липні.