«Не факт, що нам потрібно відновлювати все, що знищено. Але нам потрібно в рамках відновлення будувати то, що не було побудовано до початку війни. За моїми оцінками, ця цифра буде трохи більшою, тому що нам потрібно побудувати величезну кількість як державних активів (дороги, які ми не встигли побудувати до початку війни), так і величезна кількість бізнес-об’єктів агропереробки, деревообробки, металообробки тощо. Це сотні мільярдів доларів», — зазначив чиновник.
Однак відновлення потрібно буде починати з відновлення базових соціальних об’єктів.
«Щоб люди могли отримати житло, віддати дитину до школи чи дитячого садка, лікуватися, отримати базову роботу. Швидше за все, це будуть якісь міждержавні програми, в яких уряд відіграватиме ключову роль», — упевнений Ростислав Шурма.
Кошти на це Україна отримає або від країн-партнерів, або від міжнародних фінансових організацій.
«І, можливо, буде якась невелика складова соціальних проектів зі сторони міжнародного бізнесу. Але левова частка коштів – це міждержавні кошти, передані у вигляді тих чи інших інструментів: це кошти Європейського інвестиційного банку, це кредитні програми ЄБРР, це пряма міжурядова угода з США, або це трастовий фонд Світового банку. Тобто це або державні, або квазідержавні кошти. Це десятки мільярдів»,— сказав Ростислав Шурма.