Протягом 12 місяців 2020 року в рамках фінансової підтримки в умовах пандемії COVID-19 уряди виділили національним економікам допомогу в розмірі $14 трлн.
Як зазначають фахівці Світового валютного фонду, в цей період обсяги допомоги в різних країнах залежали як від наслідків потрясінь, з якими зіткнулися національні економіки в умовах пандемії, так і від здатності урядів тих чи інших держав брати позики.
При цьому, додають в МВФ, якщо розвинені країни затверджували фіскальні заходи підтримки одразу на кілька років, то програми допомоги для економік, що розвиваються, були, як правило, короткостроковими.
Так, з $14 трлн, наданих національним економікам в 2020 році, $6 трлн припадали на позики, гарантії та вливання капіталу, а $7,8 трлн – на додаткові витрати та відмову від доходів.
За словами представників МВФ, фіскальна підтримка на тлі економічного спаду в усьому світі спровокувала зростання середнього світового держборгу до 98% глобального ВВП, тоді як «докризовий» прогноз передбачав збільшення показника до 84%.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що, на думку економістів МВФ, втрати світової економіки в результаті пандемії COVID-19 в 2020-25 роках складуть $22 трлн.