Сервіс був запущений 1 лютого 2020 року. За перший місяць в Єдиній базі було зареєстровано близько 30 тисяч звітів про оцінку.
Якби кожен з тих, хто скористався послугами ФДМ, звертався б до посередників, то загальна сума витрат склала б 54 млн грн, так як громадяни були змушені платити по 1800 грн за кожен звіт, зареєстрований в Єдиній базі.
Для порівняння, до відключення авторизованих електронних майданчиків, протягом всього 2019 року в Єдиній базі було зареєстровано близько 250 тисяч звітів про оцінку, а українці заплатили за формування звітів сумарно близько 450 млн грн.
Нагадаємо, в липні 2018 року Фонд державного майна ввів в експлуатацію Єдину базу даних звітів про оцінку, щоб точніше визначати вартість нерухомості.
Верховна Рада 5 грудня 2019 року прийняла закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми в сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості і прозорості реалізації майна».
У документі йдеться про необхідність скасування платних авторизованих електронних майданчиків при подачі звітів про оцінку в Єдину базу даних. Зараз послуги з внесення інформації в базу є безкоштовними.