Зокрема, за газ українці заборгували 25,5 млрд грн, за електрику – 5,9 млрд грн, за опалення та гарячу воду – 20 млрд грн, за холодну воду – 5 млрд грн, за утримання будинків і прибудинкових територій – 4,9 млрд грн, за вивезення сміття – 1 млрд грн.
З початку року загальна сума боргів за «комуналку» майже не змінилася. За даними Держстату, на 1 січня заборгованість населення за комунальні послуги склала 63,7 млрд грн.
З цієї суми борги за постачання газу становлять 27,9 млрд грн, за тепло – 20,4 млрд грн, за утримання житла – 5,1 млрд грн, за холодну воду – 4,1 млрд грн, за вивезення побутових відходів – 800 млн грн, за поставки електричної енергії – 5,4 млрд грн.
За словами Хоцянівської, проблему заборгованості може вирішити законопроект № 3613 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг», який був зареєстрований 9 червня.
Завдяки цьому документу можна буде здійснити реструктуризацію боргів за ЖКП, які накопичаться до 1 жовтня.
При цьому Хоцянівська стверджує, що допомогу від держави на оплату «комуналки» отримують майже 34% українських домогосподарств, з яких 1,8 млн осіб користуються пільгами, а 3,2 млн – отримують субсидії. На виплату такої фіндопомоги в бюджет-2020 закладено 39 млрд грн.
Проте, якщо хто-небудь накопичить за три місяці заборгованість понад 340 грн, держава може припинити виплати. Відзначимо, що більше 91% одержувачів бюджетних коштів не мають боргів, але зате за ЖКП заборгували 9,9 млн домогосподарств, які не користуються пільгами та субсидіями.