У 2022 році світ може зіткнутися з новою фінансовою кризою, спровокованою як економічними, так і політичними причинами, пише Ubr.ua.
У якості однієї з можливих причин кризи експерти вказують те, що протягом кількох десятиліть глобальне економічне зростання забезпечувалося зростанням боргів і стабільністю різних елементів системи. У перспективі ж вичерпання ліміту цих факторів може призвести до уповільнення економічного зростання чи скорочення економіки, зазначає аналітик Concorde Capital Євгенія Охтирко.
Протягом найближчих місяців тригерами для кризи можуть стати погіршення ситуації з пандемією, проблеми з логістикою, боргова криза в Китаї, посилення грошово-кредитної політики Центробанками низки країн, зниження фіскального стимулювання в міру ослаблення коронакризи та необхідність американських політиків домовлятися про підвищення стелі держборгу.
У компанії Esperio, у свою чергу, основну проблему вбачають у відсутності домовленостей у рамках ринку енергоресурсів.
Якщо ж Китай не впорається з проблемами в секторі житлової нерухомості, світове споживання залізорудної сировини та сталі може помітно впасти, що негативно позначиться на такому великому експортері, як Україна.
Проблеми з експортом призведуть до зростання дефіциту торговельного балансу, після чого буде девальвація нацвалюти. Далі – додому почнуть повертатись трудові мігранти, оскільки їх звільнять першими, через що обсяг грошових переказів в Україну скоротиться, попереджають експерти.
На цьому фоні спалахне криза на ринку праці та зросте рівень безробіття, тоді як доходи населення помітно просядуть, вважають аналітики.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що, згідно з очікуваннями аналітиків BofA, за підсумками 2021 року українська економіка зросте на 3%, а не на 4,5%, як передбачала попередня оцінка.