Як відомо, ринок обрушився після того, як ОПЕК зазнала невдачі в переговорах, а епідемія коронавіруса переросла в пандемію. З початку року нафта подешевшала вже на 60% і досягла мінімуму 2003 року.
Вартість нафти марки Brent 18 березня опустилася нижче $ 25 за барель, а ціна WTI впала нижче $ 21 вперше з лютого 2002 року. Проте 19 березня вартість Brent виросла більш ніж на 17%, WTI – на 35%.
Деякі трейдери зараз скуповують нафту, так як сподіваються на те, що задешево запасуться ресурсом, а коли ринок відновиться, зможуть його вигідно продати. Інші зазначають, що ціни, можливо, впадуть до рівня, при якому нафтові компанії не будуть отримувати прибуток, тому видобуток зупиниться, а поставки припиняться.
Поки що мінімумом вважається собівартість видобутку американської сланцевої нафти, яка становить приблизно 20 дол\барель.
Аналітик китайського хедж-фонду Shanghai Youlin Investment Management Co Чжан Ченьфен думає, що нафта марки WTI за місяць стане дешевше цього мінімуму, і може досягти $ 15.
Коментуючи обвал цін на нафту, директор індійської нафтогазової компанії Bharat Petroleum Corp Рамамуфрі Рамачандран заявив, що вже до середині квітня Brent легко проб’є позначку $ 20.
Консалтингова фірма Energy Aspects вважає, що в квітні нафта може провалитися до $ 10 за барель, хоча в 2020 році ціни, швидше за все, залишаться на рівні $ 20.
Аналітики найбільших банків теж говорять про майбутнє зниження цін. У Goldman Sachs називають цифру $ 20, а базовий сценарій Citigroup передбачає, що барель Brent у другому кварталі буде коштувати $ 17 і менше.
При цьому банк озвучив і найгірший сценарій, при якому ціни здатні впасти до $ 5 за барель, а в окремих регіонах можуть спостерігатися негативні реальні ціни через брак сховищ і проблеми з логістикою.
Аналітик інвестиційної компанії Mizuho Securities USA LLC Пол Санкі також не виключає варіант з негативними цінами, стверджуючи, що такий сценарій є сумнівним, але ймовірним, якщо видобуток сланцевої нафти не скоротиться швидше, ніж накопичаться запаси.
«Це операція« Буря в пустелі », Enron, 9/11, урагани Катріна / Рита і Lehman Bros разом узяті. І ми прокидаємося з цим комбо кожен день », – заявив глава енергетичної консалтингової компанії Schork Group Ink Стівен Шорк.