За словами Романа Качури, Світовий банк готовий підтримувати Україну й надалі, але після рішення Конституційного Суду про скасування е-декларацій організація була змушена призупинити підписання угоди – навіть незважаючи на те, що за першим кредитом українською стороною були виконані всі умови.
Процес підписання, зазначає представник СБ, буде відновлено, як тільки Україна зробить кроки для повернення в рамки попередніх домовленостей, а команда Світового Банку засвідчить факт того, що це дійсно відбулося.
За словами експерта, умови виділення другого кредиту СБ чітко перегукуються з заходами, необхідними для ефективного відкриття ринку землі.
В першу чергу, відзначає Качур, йдеться про кадастрові питання, а також нюанси, що стосуються реєстрації прав, відкриття реєстрів і фінансової підтримки малих та середніх фермерів.
На думку експертів СБ, без даних компонентів відкриття ринку землі буде неефективним. Крім того, уточнює Романа Качур, існує ризик того, що найбільші гравці зосередять у своїх руках земельні банки, і в Україні повториться сценарій, реалізований в середині 90-х, коли, по суті, було створено клас олігархів.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Кабінет міністрів України і уряд Німеччини уклали угоду про фінансове співробітництво, що передбачає виділення Україні €214 млн кредиту і €40 млн грантових коштів, які не треба повертати.