За словами міністра соціальної політики Юлії Соколовської, тепер особи, які потребують соціального захисту і мають недостатній для покупки \ оренди житла дохід, зможуть потрапити на соціальний квартирний облік та в подальшому отримати соціальне житло.
До прийняття відповідних змін соціальне житло залишалося недоступним через невідповідність норм чинного законодавства вимогам ринку, зазначила Соколовська.
Зокрема, проблема була в тому, що середньомісячний сукупний дохід громадян має бути менше величини опосередкованої вартості найму житла в гуртожитку і прожиткового мінімуму, тому громадяни при наявності доходу в розмірі мінімальної заробітної плати або мінімального розміру пенсії не могли потрапити на соціальний квартирний облік.
Крім того, дохід громадян був недостатнім для найму (оренди) квартири або житлового будинку через значне розходження у вартості проживання в гуртожитку і в квартирі.
Перш за все в новій постанові враховані потреби громадян, для яких соціальне житло є єдиним місцем проживання.
Серед таких українців високий відсоток дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з інвалідністю, реабілітованих осіб, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, громадян, житло яких визнано непридатним для проживання, багатодітних і молодих сімей, учасників бойових дій, громадян, які хворіють на важкими формами деяких хронічних захворювань, пенсіонерів, осіб, які втратили працездатність та інших представників вразливих верств суспільства.
Соціальне житло передбачено, в тому числі, для внутрішньо переселених осіб, у яких немає житла, або їх житло було зруйновано в результаті збройної агресії Російської Федерації.
Нагадаємо, що в четвертому кварталі 2019 року ціни на квартири в Україні зросли в середньому на 8,6%, якщо порівнювати з результатами жовтня-грудня 2018 року.