Новини Maanimo

Скачок цін на паливо та продовольство спровокує заворушення у світі, – дослідження

Згідно з визначенням Світового банку, три чверті країн, які, як очікується, будуть схильні до високого або крайнього ризику заворушень до четвертого кварталу 2022 року, відносяться до країн із середнім рівнем доходу.

«На відміну від країн з низьким рівнем доходу, вони були досить багаті, щоб запропонувати соціальний захист під час пандемії, але тепер щосили намагаються підтримувати високі соціальні витрати, які життєво важливі для рівня життя значної частини їхнього населення», – йдеться у звіті

За словами авторів, Аргентина, Туніс, Пакистан і Філіппіни також серед країн, за якими слід спостерігати в наступні шість місяців, враховуючи їхню високу залежність від імпорту продовольства та енергії.

Війна РФ проти України прискорила зростання цін на продовольство, яке у лютому та березні досягло рекордного рівня. Ціни на енергоносії також різко зросли.

«Зважаючи на відсутність вирішення конфлікту глобальна криза вартості життя триватиме до 2023 року», – йдеться у звіті.

Ліван, Сенегал, Кенія та Бангладеш стикаються з аналогічним тиском.

У звіті вказані Шрі-Ланка та Казахстан як приклади країн із середнім рівнем доходу, які вже постраждали від заворушень цього року. У першому випадку зростання цін на продукти харчування та паливо сприяло ескалації напруженості, а спроба урізати субсидії на паливо викликала протести у Казахстані. У звіті йдеться, що більш ніж у 50% майже з 200 країн, після початку пандемії COVID-19 відбулося збільшення кількості цивільних заворушень.