Ослаблення карантинних заходів призвело до збільшення споживчого попиту.
Після відкриття торгово-розважальних центрів, тобто за 3 тижні червня, в річному вимірі середнє зростання обсягів продажів електроніки склало 50%, товарів для спорту – 30%, одягу – 20%, товарів для дітей – 18%, косметики та парфумерії – 10 %, взуття – 5%. При цьому продажі товарів для тварин скоротилися на 20%.
«Відвідуваність за три тижні червня в порівнянні з докарантинними показниками в середньому зменшилася на 20%. Це ми пов’язуємо з тим, що в ТРЦ все ще не працювали розважальні зони і ресторани», – пояснила Локтіонова.
За даними UTG, в період дії карантину в березні-травні товарообіг українських рітейлерів склав 255 млн грн, що на 2,5% нижче показника за аналогічний період 2019 року.
При цьому в березні показник товарообігу зріс на 10,4% в порівнянні з березнем минулого року, а в квітні і травні показник скоротився на 15,5% і 2,7% відповідно, якщо порівнювати з торішніми показниками.
Найбільше в березні-травні показники впали в Чернівецькій (-15,8%), Закарпатській (-14,6%) і Хмельницькій (-12%) областях. Зниження товарообігу в Києві склало 6%. У той же час, в деяких областях спостерігалося навіть зростання товарообігу. Так, у Київській області зростання склало 9,3%, в Кіровоградській – 7,8%, в Чернігівській – 6,2%.
Нагадаємо, в ПриватБанку стверджували, що вже на початку червня товарообіг в ключових секторах роздрібної торгівлі майже повернувся на той рівень, на якому був в лютому.