Гетманцев констатував відсутність будь-яких відповідних проектів нормативно-правових актів НБУ щодо реалізації норм закону.
Це загрожує неможливістю дотриматися цього закона.
Тому суб’єкти первинного моніторингу відчувають тривогу і побоюються, що не зможуть функціонувати після того, як закон почне діяти.
Від НБУ очікують, що регулятор проведе відкриті консультації з представниками банківських та небанківських фінустанов щодо порядку реалізації норм закону і надасть інформацію про те, до якого числа потрібно привести внутрішні документи у відповідність до вимог, і з якого числа НБУ вживатиме заходів.
Нагадаємо, Верховна Рада в грудні прийняла закон про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення.
Відповідно до закону, фінмоніторингу мають підлягати закордонні та внутрішні грошові перекази і фінансові операції з готівкою від 400 тисяч грн, а також грошові перекази без відкриття рахунку від 30 тисяч грн. При здійсненні таких переказів необхідно надати інформацію про відправника та отримувача коштів.
У зв’язку з тим, що скоро документ стане актуальним, поширилися чутки про те, що це може викликати зупинку роботи платіжних систем. НБУ вже публікував роз’яснення, заявляючи, що закон не торкнеться ряду операцій, в тому числі – оплати комунальних послуг.