«Наскільки я знаю, НБУ, піднімаючи облікову ставку, хотів зменшити інфляцію. Логіка така: чим дорожчі гроші, тим менше беруть кредитів. Чим менше беруть кредитів, і чим дорожчі гроші, тим менший розвиток економіки, і тим менший попит пред’являє бізнес для свого розвитку. Чим менший попит пред’являє бізнес для свого розвитку, тим менша ціна товару, який пропонується на ринку, тому що ціна товару залежить від попиту та пропозиції. А якщо менша ціна товару, то менша інфляція», – сказав економіст.
Олег Пендзін також висловив думку, що подорожчання кредитів для бізнесу ускладнює роботу підприємцям та виробникам.
«Чим вища облікова ставка, тим дорожчі кредити для бізнесу. Чим вище облікова ставка, тим дорожче запозичення, які робить Мінфін. Облікова ставка – це, швидше, індикатор фінансового благополуччя на ринку та спосіб приборкати інфляцію. Але я назвав би цей спосіб приборкати інфляцію способом із розряду «пострілу собі в ногу», – сказав економіст.
Нагадаємо, в НБУ повідомили, що на сьогоднішній день український валютний ринок значно стійкіший до шоків, ніж у попередніх кризах, зокрема завдяки послідовній політиці регулятора на валютному ринку.