Новини Maanimo

Підсумки дня на Maanimo: гроші від ОВДП, компенсація соцвиплат і зростання економіки

Цифра дня: 1,25 млрд евро

Отримав бюджет від нового розміщення ОВГЗ

Прорив дня: В Раду внесли законопроект про компенсацію соцвиплат

Кабінет міністрів 27 січня направив до Верховної Ради законопроект про компенсації за затримку соціальних виплат. Якщо українцям не виплатять вчасно зарплату або пенсію, то вони зможуть розраховувати на те, що держава забезпечить компенсацію за цю незручність.

Кабмін схвалив цей законопроект 24 січня.

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська зазначила, що в законі чітко прописана адміністративна процедура прийняття рішення, тому нові норми повинні посприяти мінімізації корупційних ризиків.

Сам механізм виплат не зміниться, але буде врахована інфляція за період затримки.

Компенсацію виплачуватимуть за несвоєчасну виплату пенсій або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, згідно із законодавством).

Крім того, компенсація передбачена за порушення терміну видачі зарплати, стипендії, інших соціальних виплат та суми індексації доходів.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав закон №1231 «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Результати перевірок вплинуть на те, чи зможе людина розраховувати на держпідтримку і яким буде розмір виплат.

Провал дня: США перестануть випускати 30-річні держоблігації Міністр фінансів США Стівен Мнучін повідомив агентству Bloomberg, що США не буде найближчим часом розміщувати державні облігації, термін обігу яких перевищує 30 років. Зараз США більше цікавлять 20-річні держоблігації.

Минулого тижня Мінфін США оголосив про те, що почне емісію двадцятирічних держоблігацій в першому півріччі 2020 року.

«Якщо подивитися на обсяги розміщення двадцятирічних бондів, їх випуск незначно подовжить середню дюрацію» – зазначив Стівен Мнучін.

В даний час середній термін держоблігацій, що перебувають в обігу, трохи перевищує 70 місяців до погашення.

«Ми шукаємо фінансування, яке буде якомога дешевше обходитися платникам податків, і ми продовжуємо оцінювати інші потенційні нові продукти для досягнення цієї мети», – також заявив Мнучін.

Подробиці випуску нових держоблігацій будуть опубліковані 5 лютого в наступному щоквартальному анонсі.

Відзначимо, що дефіцит державного бюджету США за підсумками календарного 2019 року склав 1,02 трлн доларів, тобто на 17,1% більше, ніж за підсумками 2018 року. Негативне сальдо перевищило 1 трлн доларів вперше за останні 7 років. У 2009 році був зафіксований найбільший дефіцит в історії країни – 1,41 трлн доларів, або 9,8% ВВП.

Профіцит бюджету в США в останній раз був в 2001 році.

Нагадаємо, що 84% від усього обсягу золотовалютних резервів України зберігається в цінних паперах. Перш за все, це державні облігації США з рейтингом ААА.

Цитата дня:

«Українській економіці треба зростати на 5-7% на рік. Це дасть нам можливість нормально розвиватися й покращувати життя людей. Наступні пару років нас чекають дуже непрості часи: нам доведеться віддавати рекордні борги. Тобто в нас кожна третя гривня буде йти на погашення боргів. Кожну третю гривню треба віддавати. Чому? Тому що багато років тому хтось понабирав на себе ці зобов’язання. Ми будемо робити все, щоб ці борги поступово зменшувалися», – прем’єр-міністр України Олексій Гончарук щодо росту економіки.