«Таке рішення є самообманом, який полягає в тому, що, сплачуючи ніби за дешеву електроенергію, ми доплачуємо її реальну вартість (і навіть більше), купуючи продукти харчування, промислові товари, комунальні та інші послуги. Справа в тому, що виробники всіх цих товарів і послуг закладають в собівартість завищену вартість електроенергії», – пояснив він.
Експерт вважає, що «ручне» регулювання ринку, різкі зміни законодавчої та нормативної бази, відсутність адекватної системи соціального захисту населення призведуть до неспроможності учасників ринку виконувати покладені на них обов’язки.
«Ще до кінця цього року, крім сезонного приросту оптової ціни енергії, збільшення реального її дефіциту в осінньо-зимовий період, а також поглиблення дефіциту через зменшення сонячної генерації спровокує чергове підвищення цін на ринку і для бізнесу. В результаті цього матимемо нову боргову кризу», – зазначив Іванов.
Нагдаємо, що Державна служба статистики оприлюднила дані про середні споживчі ціни на товари і послуги в Україні за січень-липень поточного року. Тарифи на проїзд у міському транспорті зросли за сім місяців на 17,2% – з 5,5 гривень до 6,5 гривень. Про це повідомляє Держстат.