«Наше завдання – до кінця липня всім разом (першу скрипку, звичайно, тут грає Мінфін, тому що це борг перед ним) прийняти якусь одну з опцій. Тобто погодитися на варіант: зробити ці зобов’язання умовними, заморозити або докапіталізувати Фонд гарантування», – сказала Рожкова.
За словами в.о. глави НБУ, спочатку передбачалося, що Фонд гарантування погасить борг за рахунок реалізації майна банків-банкрутів, однак, виходячи з ціни активів, цих грошей не вистачить.
«Тому є пропозиція зробити ці зобов’язання умовними, очистити Фонд. Далі до нього приєднається Ощадбанк, почне платити, і Фонд почне накопичувати необхідну грошову масу для того, щоб ми могли говорити про підвищення гарантованої суми», – додала Рожкова.
В.о. глави НБУ зазначила, що потрібен законний і прозорий механізм врегулювання з екс-власниками банків.
На даний момент у Фонді гарантування негативний капітал, і розглядається можливість підвищення планки відшкодування за вкладами, її можуть зробити вище нинішніх 200 тисяч грн. Також на порядку денному питання включення до Фонду кредитних спілок і компаній страхування життя.
Рожкова уточнила, що над вирішенням проблеми з Фондом працюють консалтингові компанії Lazard і KPMG, консультанти НБУ і фахівці з ЄБРР.
Нагадаємо, на 1 червня залишок заборгованості Фонду гарантування вкладів фізосіб перед Міністерством фінансів становив 48,1 млрд грн, і ще Фонд був повинен 65,7 млрд грн відсотків.