Це допоможе компаніям швидше адаптуватися до змін у форматі представлення даних.
Кількість необхідних звітів і звітних показників, а також періодичність надання документів буде відповідати чинним нормативним актам.
Ці правила не повинні змінюватися до кінця 2020 року.
Подавати звіти слід через спеціальний веб-ресурс Національного банку, доступ до якого потребує попередньої реєстрації. Щоб зареєструвати НФУ, регулятор має зібрати про неї достатньо актуальних даних.
Кожна установа зобов’язана до 28 лютого відправити поштою до Департаменту статистики та звітності Національного банку лист, оформлений за шаблоном, доступним на сайті НБУ.
Лист має бути підписаний керівником та завірений печаткою юрособи (якщо вона є). Щоб прискорити реєстрацію, можна додатково відправити скан листа на електронну пошту НБУ.
З 1 березня 2020 року зареєстровані компанії зможуть в тестовому режимі подати звітність Національному банку. На сайті НБУ буде розміщений реєстр тестових звітних показників, XSD-схеми для створення файлів в XML форматі і інструкції по роботі з новим форматом звітності.
Реєстр буде поступово наповнюватися звітними файлами, які зараз небанківські фінустанови подають в Нацкомфінпослуг.
З 1 червня 2020 року на сайті буде розміщений повний реєстр звітних показників для НФУ, а з 1 липня 2020 року НФУ подаватимуть документи тільки в Нацбанк.
Нагадаємо, що Нацбанк і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України підписали Меморандум про взаємодію і співробітництво, щоб забезпечити реалізацію положень закону про «спліт».