Рекордне подорожчання сировини, а також зростання попиту на низку товарів, що експортуються Україною, забезпечили стабілізацію і навіть незначне підвищення вартості нацвалюти. Але скоро ситуація може змінитися, пише 24 Канал з посиланням на коментарі експертів.
Всього за кілька місяців вартість низки сировинних товарів, таких як сталь, руда, мідь, соняшникова олія, какао-боби тощо, досягла цінового максимуму.
За словами економіста Олександра Охріменка, таких світових цін на олію, як в 2021-му, не було за всю історію спостережень.
«Через ажіотаж ціна на 80% перевищила адекватну», – констатував експерт.
Варто зазначити, що підвищений попит на сировинні товари, які експортує Україна, а також їхня висока вартість забезпечили стабілізацію і навіть незначне подорожчання гривні.
Проте, вважають експерти, у 2022-му через загрозу інфляції ціни на сировину в усьому світі можуть істотно просісти.
За словами аналітика Сергія Фурси, розкрутка глобальної інфляції, пов’язана з включенням «друкарського верстата» в США з метою виходу з пандемії і протистояння кризі, є глобальним процесом.
«Ці гроші (надруковані Штатами – прим.ред.) частково або повністю пішли на фінансові ринки. Як результат – ми бачимо роздування бульбашок всюди», – зазначає економіст, уточнюючи, що йдеться про всі сировинні ринки, і що ключовим питанням на сьогоднішній день залишається проблема інфляції-2021.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що, за даними Держстату, Україна збільшила експорт товарів і послуг в першому півріччі до $34,87 млрд (+25,5%), в той час як імпорт з січня по червень зріс до $34,46 млрд (+27,6%). Так, зовнішньоторговельний профіцит за півроку скоротився на 46,3% – до $0,41 млрд.