«За моїми розрахунками, комплексні заходи держави в 2020 році і одночасне зростання мінімальної зарплати приведуть до скорочення субсидій ще на 6-7 млрд грн», – говорить експерт.
Нагадаємо, нещодавно Кабмін прийняв постанову, що посилює правила отримання субсидій. Документ передбачає, що оформлену субсидію будуть зараховувати в дохід домогосподарствам; крім того, щоб отримати держдопомогу, крім звичних документів, необхідно буде подавати декларацію і довідку про доходи; розмір виплат не може бути вище одного прожиткового мінімуму для сім’ї.
Також, згідно з документом, збільшився розмір допомоги дітям, над якими встановлено опіку чи піклування; виріс перелік тих, хто входить до складу сім’ї, з усіма їхніми доходами, де б вони не знаходилися. Крім того, виплати матері-одиначці можуть припинитися в тому випадку, якщо вона більше ніж на 2 місяці виїхала на заробітки за кордон, а також введена процедура повернення соціальної допомоги.
«Внесення субсидій в дохід – це, як на мене, нонсенс. Як людина, що подає декларацію (нагадую, що двірники та електрики з ЖЕКу її не подають), може ще й отримувати субсидію? Внесення субсидій в декларацію – це ще один крок до їхнього скорочення, і тут головне, щоб під ніж не потрапили малозабезпечені верстви населення, які дійсно будуть їх потребувати», – каже Олег Попенко.