Загалом динаміку резервів протягом вересня визначали наступні чинники:
– операції уряду по управлінню державним боргом. Загальний обсяг платежів з обслуговування і погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті склав 2,6648 млрд дол. Зокрема, 2,2117 млрд дол. США були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, 417,4 млн дол. – на виконання зобов’язань перед МВФ, решту коштів – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті. У той же час валютні надходження на користь уряду становили 445,0 млн дол., В тому числі 111,9 млн дол. – від розміщення ОВДП.
– операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Всього у вересні попит на валюту перевищував пропозицію внаслідок пожвавлення ділової активності, зокрема активізації імпортерів і компаній, які купували валюту для виплат за зовнішніми боргами. Для згладжування коливань в сторону знецінення Національний банк виходив на ринок з інтервенціями з продажу валюти, які за підсумками місяця склали 231,5 млн дол. В окремі дні, коли на ринку спостерігалося надлишкову пропозицію валюти, Національний банк поповнював резерви і в рамках таких інтервенцій придбав 34 млн дол.
– переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют). Минулого місяця їх вартість зменшилася на 105,7 млн дол.
Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,3 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України і поточних операцій уряду і Національного банку.