Соколовська заявила, що треба зосередитися на боротьбі з бідністю, роботі по вдосконаленню соціальної інклюзії, досягненні рівноправності чоловіків і жінок, а також на діджіталізаціі.
«У нас є два шляхи протидії сучасним викликам в соціальній сфері: просування прав людини, яке буде базуватися на політиці антідіскрімінаціі, рівних можливостей і доступності соціальних послуг, а також боротьба з бідністю, яка полягає в підвищенні стандартів життя і збільшенні доходів населення», – підкреслила глава Мінсоцполітики.
Юлія Соколовська повідомила, що в 2020 році поряд з існуючими електронними сервісами на зразок «Соціальна громада» та «єМалятко» в Україні почне функціонувати електронний лікарняний, Е-пенсія і Е-social.
Міністр наголосила на важливості підтримки сімей з дітьми. Вона зазначила, що з 1 вересня 2018 року Мінсоцполітики забезпечило «пакетами малюка» 379205 дітей, а майже 8 тисяч молодих батьків змогли скористатися послугами «муніципальної няні».
Крім того, в Україні вже почали використовуватися електронна трудова книжка, електронний кабінет Пенсійного фонду, а також пенсійний калькулятор.
Як зазначила Соколовська, якщо в 2017 році середній розмір пенсії в Україні становив 1828 грн, або 68 доларів, то на 1 січня 2020 цей показник становив уже 3083 грн, тобто 123 долара.
Мінсоцполітики працює над розвитком соціальних послуг і в цьому році вводить в дію новий закон «Про соціальні послуги».
«Ми вводимо 17 базових соціальних послуг, посилимо доступність і інклюзивність для дітей, осіб з інвалідністю та людей похилого віку», – зазначила міністр.
Що стосується рівності прав чоловіків і жінок, то за підсумками 2019 року Україна піднялася на 6 позицій в рейтингу Global Gender Gap Index і зараз займає 59 місце з 153 можливих. Частка жінок в українській політиці також значно зросла: з 3,5% в 1991 році до 20,5% у Верховній Раді нинішнього скликання.