«Вже фактично відбулось значне подорожчання окремих товарів та послуг, і останні два місяці поспіль, враховуючи дані щоденного моніторингу цін на окремі товари, темпи інфляції зменшуються. Ми прогнозуємо, що вона продовжить уповільнюватись і до кінця року, хоча, звичайно, сезонні прояви прискорення на окремих сегментах ринку матимуть місце», — зазначив перший заступник міністра економіки Денис Кудін.
Оптимістичний прогноз наразі є можливим через зниження світових цін на нафту і нафтопродукти, які, зокрема, в серпні впали на 10% і продовжують знижуватися. А також зниження світових цін на продовольство протягом останніх 5 місяців.
Це має позитивно позначитися на цінах в Україні. Так, у серпні значно подешевшали сезонні овочі – на 25-45%, автогаз — приблизно на 10,4%, дизель — на 3,4%.
За словами Кудіна, рекордно висока інфляція цього року є світовою тенденцією. Навіть у країнах ЄС вона перевищує 9%. В Україні ж інфляція спричинена двома факторами — специфічним внутрішнім і зовнішнім. Частково інфляція є імпортованою, адже ми купуємо дорогі енергоресурси, і високі світові ціни на них впливають на ціни в Україні.