Станом на 7:40 EET ціна квітневих ф’ючерсів на нафту марки Brent зростала на 0,44%, до 88,56 долара за барель, березневих ф’ючерсів на WTI – на 0,58%, до 87,11 долара.
На день раніше нафта подешевшала майже на 0,8%, що було пов’язано з помітним зміцненням курсу долара. У четвер індекс долара зріс на 1,4%, показник досяг 97,29 пункту, що є найвищим значенням із 3 липня 2020 року. Подорожчання долара робить нафту менш доступною при покупці в іншій валюті.
Увага трейдерів зосереджена на засіданні ОПЕК+, яке заплановано на 2 лютого. Цього дня країни ОПЕК+ ухвалять рішення про видобуток нафти у березні. Очікується, що ОПЕК+ продовжить нарощувати видобуток на планові 400 тисяч барелів щодня.
Інвестори також оцінюють перспективи балансу попиту та пропозиції на ринку з урахуванням базових факторів.
«Побоювання щодо пов’язаного з COVID удару по попиту не виправдалися. Згодом ралі підтримали обмеження з боку пропозиції. З урахуванням різкого падіння резервних потужностей ринку буде важко впоратися з будь-якими новими незапланованими перебоями», – вважають аналітики ANZ, яких цитує газета Wall Street Journal.
Аналітики вважають, що у першому кварталі 2022 року ринок залишиться дефіцитним.
Нагадаємо, що котирування на нафту слабко змінюються у четвер після вражаючого підйому напередодні, завдяки якому ціни оновили 7-річні максимуми.