У другій половині 2019 року індекс становив 2,95 балів.
Виконавчий директор асоціації Ганна Дерев’янко зазначила, що на ситуацію впливає не тільки карантин, а й кадрова турбулентність в уряді, а також уповільнення темпів реформ.
Тільки 4% респондентів вважають інвестиційний клімат сприятливим, тоді як за підсумками попереднього опитування так вважали 17%. Більшість (62%) вважають поточний інвестиційний клімат несприятливим, а ще 34% – нейтральним.
При цьому 55% директорів зазначили негативну динаміку інвестклімату, ще 35% переконані, що умови ведення бізнесу не змінилися, і тільки 10% вважають, що вони дещо поліпшилися.
Серед позитивних моментів, які відзначили бізнес-лідери за останні півроку, вказані запуск ринку землі, валютна лібералізація, продовження співпраці з МВФ, зниження облікової ставки НБУ, стабільна гривня.
Прогноз на наступні півроку теж не був надто оптимістичним. Тільки 15% респондентів сподіваються на поліпшення інвестклімату протягом наступних 6 місяців. Майже половина (44%) вважають, що ніяких змін не відбудеться, а ще 41% побоюються, що умови ведення бізнесу в Україні ще більше погіршаться.
Половина директорів сумнівається, чи буде ринок України привабливим для нових інвесторів у другій половині 2020 року, і тільки 15% сказали, що в український ринок буде вигідно інвестувати.
Нагадаємо, заступник керівника Офісу Президента Юлія Ковалів 1 липня на засіданні Національної ради реформ представила проект закону про підтримку інвесторів. У документі йдеться про так званих «інвестиційних нянь».