Основні зміни в прогнозі пов’язані з значним спадом всієї глобальної економіки і з необхідністю масштабних заходів, спрямованих на протидію поширенню COVID-19 в Україні.
Зокрема, переглянуто був прогноз українського ВВП на цей рік. Замість зростання на 3,7% тепер очікується падіння на 3,9%. Як можна помітити, вже на початку року ВВП показав тенденцію до скорочення.
Рівень безробіття складе 9,4%, хоча раніше очікувалося, що 8,1%, а скорочення реальної заробітної плати складе 0,3%.
Середньорічний курс гривні в новому прогнозі закладено на рівні 29,5 грн\дол. У жовтні 2019 року планувалося, що курс складе 27 грн\дол.
Відзначимо, що інфляція тимчасово може прискоритися до 8,7%, при тому що в попередньому прогнозі був зазначений рівень 5,5%, а цільовий показник НБУ становить 5%. Проте, в Мінекономіки вважають, що в наступному році вдасться повернути зростання споживчих цін на цільовий рівень.
Даний макропрогноз врахований при перегляді державного бюджету на 2020 рік.
У Мінекономіки при цьому сподіваються, що в другій половині року економічне зростання, можливо, відновиться, а в наступні роки – і прискориться.
Підставами для цього, на думку уряду, є високий попит у світі на українську продукцію агропромислового комплексу, стійкість банківської системи, низькі ціни на імпорт енергоресурсів. Також в міністерстві розраховують, що співпраця з міжнародними партнерами продовжиться, а структурні реформи будуть реалізовані.