Данило Гетманцев відзначив, що при ухваленні рішення уряд орієнтувався на приклади аналогічних амністій в Індонезії та Аргентині.
За словами керівника комітету, це «свіжі амністії, які були проведені досить успішно».
Після затвердження концепції потрібно почекати, поки президент внесе до парламенту відповідний законопроект.
Згідно з актуальними напрацюваннями, нульове декларування буде добровільним. Депутати поки не розглядають питання обов’язкового декларування доходів усіх громадян. Проте, Гетманцев є прихильником загального декларування, і сподівається прийти до цього в довгостроковій перспективі.
Легальні доходи декларувати не потрібно, амністія стосується тільки коштів, отриманих без сплати податків, і звільняє від відповідальності за ухилення від оподаткування. Окремо наголошується, що на хабарі амністія не поширюється.
Декларації не можуть бути використані як докази в будь-якому судовому процесі.
Також Гетманцев прокоментував ставки, які уряд збирається встановити.
«Загальна – 5% для грошей, які розміщуються на банківському рахунку, 9% – для грошей і активів, які розміщуються за кордоном. Якщо мова йде про готівку в Україні, то це 18%. 2,5% ми даємо для тих, хто захоче інвестувати гроші в ОВДП, під це буде спеціальний випуск Мінфіну. 0% – для корпоративних прав, незалежно від того, де вони знаходяться, за кордоном або тут.» – сказав він.