За словами Гетманцева, основних змін у податковій системи буде п’ять.
Перша з них – це необхідність уніфікування податкового законодавства України з європейським.
“Дуже складна, дуже комплексна робота. Це інший податковий світ. Але це те, що ми в будь-якому разі зробимо, хочеться цього комусь чи ні. Якщо ми хочемо бути членами ЄС, то уніфікуємо наше законодавство”, – сказав нардеп.
Також він зазначив, що в Україні необхідно запровадити спрощену систему за аналогією з Польщею. Вигоду має отримати малий бізнес, ліміт для якого в сусідній країні становить 2 млн євро (близько 81 млн грн) обороту на рік замість українських 7,8 млн грн.
Третя зміна – оподаткування доходів. Гетманцев виступає за об’єднання ЄСВ, військового збору та ПДФО в єдиний податок та зі зменшенням ставки. Додаткові доходи в такому разі від детінізації зарплат можуть становити 200 млрд грн на рік.
Наступна зміна – це екологічний податок.
“Ми повинні реформувати його повністю та відійти від оподаткування місцевих викидів і сконцентруватися на оподаткуванні CO2”, – додав нардеп.
Останній пункт – це місцеві податки, які потрібно увідповіднювати до “реальних економічних критеріїв”. До того ж податкову систему необхідно діджиталізувати, як вважає Гетманцев. Процес вже запущено, тож він триватиме із запровадженням е-акцизу та електронного аудиту.