Згідно з постановою, якщо суб’єкт господарювання торгує товарами, що мають важливе соціальне значення, або товарами протиепідемічного призначення, і має намір збільшити роздрібну ціну на 5% і більше, він повинен задекларувати цей намір.
Відзначимо, що зміну оптово-відпускних цін декларувати не потрібно. Також не потрібно декларувати зміну цін, якщо вартість товару зросла тому, що припинила діяти знижка.
Якщо ціна підвищується на 5% і більше, але менше 10%, то оновити її можна не раніше ніж через 3 дні.
У тому випадку, якщо товар дорожчає на 10%, але не більше, ніж на 15%, то нову ціну поставити дозволено через 14 днів.
Якщо ціну піднімають більш ніж на 15%, то продавати товари за новою ціною дозволяється тільки через 30 днів.
При цьому відлік часу починається з наступного дня після декларування.
Після реєстрації нових цін інформація про них буде автоматично вноситися до Реєстру роздрібних цін на товари, з яким всі бажаючі зможуть ознайомитися на офіційному сайті Держпродспоживслужби.
До переліку соціально значущих товарів внесені гречана крупа, цукор, пшеничне борошно вищого гатунку, макаронні вироби українського виробництва, пастеризоване молоко жирністю 2,5%, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця, курячі тушки, мінеральна вода без газу і вершкове масло жирністю 72,5%.
Крім того, декларуванню підлягають ціни на такі лікарські засоби, як парацетамол, азитроміцин, амоксицилін і інгібітор бета-лактамази, ампіцилін, амоксицилін, цефтріаксон та моксіфлоксацин.
Декларуються ціни на антисептики і дезинфікуючі засоби – хлоргексидин, етанол, йод і багато інших, а також на засоби індивідуального захисту – медичні маски, респіратори, бахіли, захисні окуляри, щитки та інше.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів 14 травня ухвалив рішення про відновлення діяльності непродовольчих ринків.