Тарас Висоцький зазначив, що сільгоспвиробники зможуть отримати виплати за програмами державної підтримки не раніше квітня.
Остаточну версію проекту підтримки АПК ще не затвердив Кабінет міністрів.
Міністерство розвитку економіки має намір подати фінальну версію програм держпідтримки на затвердження Кабміну в середині лютого.
Спочатку уряд повинен прийняти постанову про розподіл 4,24 млрд грн, після чого визначити порядок розподілу коштів для кожного окремого напрямку і узгодити відповідні статті бюджету.
«Вся процедура займе від одного до півтора місяця. Умовно кажучи, маючи рішення на 15 лютого, ми розуміємо, що аграрії зможуть отримати гроші з квітня», – сказав Висоцький.
У бюджеті-2020 на державну підтримку АПК передбачено видатки в розмірі 4,2 млрд грн, з яких 1,2 млрд грн направлять на здешевлення кредитів.
Для оптимізації програми кредитування аграріїв уряд введе обмеження по кредитах – до 15 млн грн на 1 суб’єкта в тваринництві, до 5 млн грн – на 1 суб’єкта для придбання землі та інших видів кредитів; один клієнт – 1 уповноважений банк; компенсація не надаватиметься учасникам програми «Доступні кредити 5-7-9%».
Для підтримки тваринництва в бюджеті закладено 1 млрд грн, а ще мільярд буде витрачено на здешевлення компенсації техніки і обладнання українського виробництва. Крім того, держава фінансово підтримає розвиток фермерства та кооперативів, садівництва, виноградарства та хмелярства.
«Формування програми підтримки АПК на 2020 рік базувалося на основі пропозицій профільних асоціацій, народних депутатів та аграрного комітету. Для нас важливо формувати прозору, послідовну та сталу політику, яка буде економічно доцільною для сектора та створюватиме нові робочі місця”, – заявив Тимофій Милованов.
В цілому уряд отримав 90 пропозицій від 45 профільних галузевих асоціацій, громадських організацій та підприємств, а також провело 31 робочу зустріч з представниками асоціацій та організацій.
У 2019 сільськогосподарські виробники використали 4,34 млрд грн державної підтримки. В цілому підтримкою скористалися 1667 суб’єктів господарювання та 230925 фізичних осіб, близько 10 тисяч фермерів і 2 сільгоспкооперативи.