Новини Maanimo

Митниця пояснила причину невиконання плану

Для порівняння, в перші 2 місяці 2018 року оподатковуваний імпорт становив 7,6 млрд доларів, а митні надходження були на рівні 1,9 млрд доларів.

У січні-лютому 2019 року імпорт, який підлягає оподаткуванню, виріс на 0,37 млрд доларів, і ДМС перерахувала в бюджет на 0,3 млрд доларів більше.

Як відзначили в ДМС, в 2020 році впав тільки імпорт сировини (нафтопродуктів, вугілля, коксу, руди і добрив), але обсяг ввезення продуктів харчування зріс. Проте, сировинний імпорт – це 43% всього обсягу імпорту, і його скорочення помітно впливає на загальну картину.

Перш за все, знизилася потреба в імпортуванні газу, так як Україна закачувала газ в резерви ще з літа 2019 року, побоюючись, що з 1 січня 2020 року припиниться транзит. Крім того, споживання газу зменшилося через рекордно теплу погоду в зимові місяці.

Також важливо, що спостерігалася різниця фактичного і планового показника курсу валют. У бюджеті-2020 закладено курс 27 грн \ дол. Однак в січні і лютому гривня зміцнилася і курс знаходився в діапазоні 23,68-24,57 грн \ дол.

Таким чином, вартість товару, що імпортується в доларах залишилася такою ж, але знизилася в національній валюті. Через зміцнення гривні митниця отримує менше податків. У січні-лютому 2020 року ДМС зібрала надходження на суму, яка була в гривневому еквіваленті на 12,3% менше результату за два місяці 2019 року.

При цьому сума в доларах була практично незмінною, якщо не враховувати надходження від розмитнення машин на іноземних номерах, оскільки цей фактор був не таким актуальним, як в минулому році.