Проте, з 2003 року продовжує діяти норма, згідно з якою поточні рахунки фізичних осіб не можуть використовуватися для проведення операцій, пов’язаних з підприємницькою діяльністю.
Оскільки банківська система повинна бути захищена від ризиків здійснення фінансових операцій з ознаками фіктивності, Національний банк обговорить з Державною податковою службою механізми, спрямовані на мінімізацію цих ризиків.
На той час, поки НБУ погоджуватиме з податкової способи реалізації норми, її дію буде призупинено.
Відповідне рішення містить постанова Правління НБУ від 15.01.2020 р. №7 «Про внесення зміни до Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків клієнтів банків і кореспондентських рахунків банків – резидентів та нерезидентів». Вона вступає в силу з 17 січня 2020 року.
З Інструкції виключили весь абзац третій, п. 14, де було сказано:
«За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб-підприємців / фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов’язаних з власними потребами. Ці особи після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом, мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб. »
Нагадаємо, що НБУ на початку року опублікував постанову, згідно з яким фізичні особи-підприємці не можуть переводити гроші з корпоративного рахунку на особистий, не відзвітувавшись перед банком про сплату податків. Однак ПриватБанк і багато інших підприємств і установ відзначили, що банк не може виконувати функції податкової служби, так як це не прописано в статті 191 Податкового кодексу України.