В асоціації вважають, що запропоновані зміни не відповідають правилам Світової організації торгівлі з імплементації європейського законодавства, які стосуються оподаткування та митниці щодо визначення митної вартості як бази оподаткування ПДВ під час ввезення товарів.
Також у ВААІД вказали на інші невідповідності запропонованих змін:
- не відповідають зобов’язанням, взятим Україною під час підписання Угоди про асоціацію з ЄС – щодо екологічних стандартів;
- зменшать надходження до держбюджету щонайменше на розмір нинішньої сплати збору до ПФУ під час першої реєстрації авто – бюджет отримує цей збір зі всіх нових, а також вживаних машин за умови їхнього ввезення;
- призведуть до стимулювання ввезення в Україну автомобілів вікових груп від 5 до 15 років, тому що розмір базової ставки акцизного збору обернено пропорційний віку авто.
В результаті це позначиться на офіційних імпортерах та дилерах, які є “білими” компаніями, що сплачують офіційну зарплату та не вдаються до мінімізації податків.
Крім того, частина новацій є нелогічними, зокрема, звільнення від ввізного мита окремих категорій транспортних засобів тощо.
До того ж Україна втратить на етапі відновлення після війни потенціал у залученні міжнародних інвесторів – автомобілебудівників. Наявність незрозумілої моделі буде суттєвою перешкодою для ухвалення позитивних рішень.
У ВААІД вважають, що законодавчі ініціативи потребують доопрацювання.