На цю поправку ще в жовтні 2019 року скаржилися найбільші виробники тютюнової галузі в Україні.
Через майбутне нововведення компанії навіть призупинили виробництво на деяких фабриках, внаслідок чого план по збору акцизного податку був недовиконаний приблизно на 3 млрд грн.
На думку президента, поправка не має відношення до суті законопроекту. У документі йдеться про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, який має вирішити багато технічних проблем при розрахунках податкових платежів, оптимізувати діяльність податкової служби і спростити ведення бізнесу.
Однак так звана «тютюнова» поправка стосується порядку ціноутворення на тютюновому ринку і не пов’язана із загальним змістом документа.
Кабінет міністрів раніше звернувся до Зеленського з проханням накласти вето на проект закону, і президент підтримав ідею уряду. Найближчим часом Верховна Рада зможе затвердити законопроект без правки.
Відзначимо, глава Рахункової палати Валерій Пацкан підкреслював, що план по надходженнях податків на діяльність тютюнових компаній не виконується вже давно, і це пов’язано з великою часткою тіньового бізнесу в даному сегменті ринку.
У 2017-2019 рр. до держбюджету надійшло понад 100 млрд грн акцизного податку на тютюн і тютюнові вироби, але сума надходжень могла б бути більше на 20 млрд грн, якби план виконувався повністю.