Крім президента, на зустрічі також були присутні заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів, голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данил Гетманцев, міністр розвитку економіки Тимофій Милованов, міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький, а також перший помічник президента Сергій Шефір.
Як повідомила виконавчий директор СУП Катерина Глазкова, Зеленський висловив бажання проводити подібні зустрічі з бізнесом щомісяця. На тому заході, що вже відбувся, представники бізнесу могли перерахувати ключові проблеми та пропозиції щодо їх вирішення, а президент міг забезпечити зворотний зв’язок.
Глазкова зазначила, що в першу чергу мова йшла про інвестиції. В СУП підкреслили, що важливо пам’ятати саме про внутрішні інвестиції, тобто, про той бізнес, який вже працює в країні. Для його розвитку потрібно створити відповідні умови. За підрахунками аналітиків організації, найбільші українські компанії з 2015 року інвестували майже 2,5 млрд доларів, а тільки протягом 2019 року – 490 млн доларів.
Також в СУП вважають, що важливо знижувати навантаження на фонд оплати праці, а також шукати моделі, які спростять адміністрування і процедуру сплати податків. Крім того, бізнес згадав про податок на виведений капітал. Зеленський повідомив, що ідею схвалює, але потрібно, щоб Міністерство фінансів провело необхідні підрахунки.
Сторони домовилися, що до наступної зустрічі, яка має відбутися наступного місяця, бізнес-асоціації підготують більше пропозицій, які зможуть допомогти прискорити зростання економіки.
Нагадаємо, що міністр розвитку економіки Тимофій Милованов пояснив, як спростять ведення бізнесу ті рішення, які Кабінет міністрів прийняв в ході першого в цьому році засідання «дерегуляційного Кабміну» 12 лютого.